abcfv.cz > Kalendář akcí > Seminář školy

Fin. matematika hrou I. s učiteli

  • Datum: 27. 08. 2019
  • Čas od – do: 9:00 - 16:00
  • Místo: ZŠ Lípa
  • Adresa: Lípa 66
Číslo programu: P20-04-24-182 
Číslo akreditace:MSMT-744/2017-1-151
ANOTACE:
Vzdělávací program vysvětluje učitelům matematické a ekonomické pojmy a jejich základní souvislosti na simulovaném příběhu běžné rodiny. Využívá hry k objasnění početních operací (procenta, úrok). Ukazuje v penězích, jak jsou tyto počty pro dnešního člověka důležité. Lektor je průvodcem.

Od tohoto herního prvku (třeba i v podobě turnaje o ceny) lze odvíjet při výuce další příběhy početních operací se simulovanými dopady do skutečného života. Stejně tak lze hru využít pro celé téma finanční gramotnosti.

V první části (8 hodin) si po krátkém úvodu do tématu učitelé vyzkouší samotnou hru a poté si vysvětlí různé herní strategie.

V druhé části (8 hodin) se budou věnovat samotné finanční matematice.

Hlavní témata programu: Počítání s procenty, Úrok a úročení (hodnota peněz v čase), % v cenách, slevách, co je výhodné, Pokles hodnoty o % (inflace), Ukazatel RPSN, Základy statistiky (rizika, výsledky studií), Práce s rozpočtem, Finanční plánování, Přehled finančních nástrojů (ochrana majetku, zhodnocování úspor, investice). Herní princip je srozumitelný každému, obsluha je velmi jednoduchá. Výuka tak může být zábavnější a atraktivnější, přiblížená reálných životním situacím.
Více na stránkách NIDV ZDE.
 
 

Další akce

 
 

Prohlášení o ochraně osobních údajů a souborech cookie

loading
NASTAVENÍ COOKIES