abcfv.cz

Aktuality

Zážitek je lepší než tisíc rad aneb hra Peníze navíc v akci

Osm let jezdíme do škol a hrajeme hru o penězích. Žáci a studenti hrají ve skupinách. Provází rodinu finančním životem, plní její cíle, řeší různé překážky a události s dopadem do financí. Jak se jim to daří a jak o penězích uvažují? O zábavu i poučení není nouze.    

 

1. Nepůjčuji si na zbytečnosti, 2. Nepřeplácím životnost ... mysleme dál než do Vánoc!

Je čas kdy nejčastěji přicházíme o peníze a úvěrové společnosti mají žně. Když už si půjčujeme, uvažujme jak a za kolik. Sledujme nejen úrok, ale i poplatky s půjčkou spojené - sledujme RPSN. Pozor na kreditní karty - jde o drahý úvěr. Půjčit si na dárky a splácet celý následující rok či i déle? Komu tím udělám skutečnou radost? Kdo pak má opravdové Vánoce?

 

Lidé si letos před Vánocemi zatím půjčují více peněz než loni

Lidé si letos před Vánocemi půjčují zatím více peněz než loni. Vyplývá to z ankety ČTK mezi největšími tuzemskými úvěrovými společnostmi. V souvislosti s Vánocemi očekávají rostoucí zájem zejména o tablety, které budou častým dárkem nejen pro dospělé, ale i pro děti. Mezi časté dárky prý budou patřit i chytré telefony a notebooky.

 

MŠ vyhlásilo 3. ročník soutěže Finanční gramotnost

22. 11. 2011 | Vzdělávání

Soutěž je organizována pro základní a střední školy v teoretických i praktických znalostí v oblasti finanční gramotnosti.

 
 
 

Prohlášení o ochraně osobních údajů a souborech cookie

loading
NASTAVENÍ COOKIES